V nedeljo, 28. 6. 2015, se je na Rogli odvijal že drugi Uniorjev tek. Preizkušnja, ki je potekala na 1500 metrih nadmorske višine je tudi letos nosila predznak priprav na Konjiški maraton.

Pogumni tekači, ki jih nista zmotila niti veter niti nižje temperature, so z vrha Planje začeli teči natanko ob 11. uri in na osvežilnem gorskem zraku pretekli 5 kilometrov. Štart teka, ki je sicer klasificiran kot kros, je bil za vse udeležence enak, rezultati pa so se beležili ločeno – v moški in ženski kategoriji. Pri damah je prvo mesto zasedla Nina Pavlič, drugo mesto je dosegla Ana Noner, tretja pa je bila Renata Vetrih. Med gospodi si je zlato pritekel Jože Mori, srebro Blaž Pristovnik, bronasto medaljo pa Jože Fort.

Množici tekaških navdušencev pa so se pridružili tudi vrhunski deskarji: olimpijec Rok Marguč, Tim Mastnak in Iva Polanec, ki so v pravem športnem duhu ob koncu tekmovanja zaploskali zmagovalcem 2. Uniorjevega tek.